Moment prawdy

Moment prawdy

Pamiętacie Zygmunta Chajzera, czerwone krzesła i wykrywacz kłamstw? Program miał być hitem stacji ze słoneczkiem, o której paszporty kiedyś bili się wszyscy, a umarł z impetem porównywalnym do jego wielkiego wejścia. Czyżby Polacy nie byli gotowi na szczerość rodem z amerykańskiego snu?

Generalizując bardzo, jako ludzie lubimy skandale, w sensie – jeśli nas nie dotyczą. Codziennie (przyznajcie się chociaż przed sobą 😛 ) przemierzamy niby przypadkiem różowe portale śledząc nowe zdjęcia dzieci Joli i Pitta, ekscytując się wymową trudnych słów przez Dżoanę, zastanawiając kogo też wytną z trailera filmu i kto jest w ciąży. Interesujemy się życiem innych. Podglądamy znajomych w portalach społecznościowych, śledzimy zmiany statusu, plotkujemy. Pewnie dlatego pomysłodawcy „Momentu prawdy” zakładali, że osiągnie on sukces. Bo przecież nie ma nic „lepszego” niż oglądanie, jak ktoś rujnuje sobie życie.

W teleturnieju największe wygrane przewidziane były za odpowiedzi (a jakże) na pytania intymne i dotyczące rodziny. Idąc na całość i słysząc już zapewne brzęk tysięcy monet, uczestnicy programu wyjawiali prawdę o tym jak, gdzie i z kim zdradzali partnera, okradali rodziców, oszukiwali pracodawcę. Miło było dowiedzieć się, że partner uważa ostatnie 20 lat wspólnego życia za wielką pomyłkę, że jest gejem/lesbijką, że ma jeszcze drugą rodzinę. W Stanach program przyczynił się do rozwodów i pozwów, w Polsce chyba tak źle nie było, a nawet podczas trwania programy zdarzyły się jedne oświadczyny. W kolumbijskiej wersji kobieta przyznała, że wynajęła płatnego mordercę do zabicia męża. Nie ma to jak ocierać łzy pokaźnym plikiem banknotów. Ech widać szczerość też może być żenująca.

Widzieliście jakiś odcinek?

Ten wpis został opublikowany w kategorii inspiracje i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • Joanna.B

  Nie oglądałam żadnego odcinka i nie wiem czy chciałabym zobaczyć. A juz na pewno nie wzięłabym udziału w czymś takim.

 • Adam

  Program oglądałem kilka razy, nawet był w nim chłopak z mojej miejscowości, jednak jakoś świetnie nie wykazał się a wg mnie tylko wyciągnął ” młodzieńcze brudy” i tym samym było to powodem sceptycznego podejścia do niego. Jednak potrafił to wykorzystać, choćby s strefie nowych znajomości, choć wiadomo, jakie to znajomości…

  • Ewa

   i ile wygrał?;>

 • kate

  Program oglądałam wiele razy, przeważnie z nudów. Zapamiętałam tylko jeden fragment z całości syn zapytany o to czy uśmierciłby matkę w momencie jej starości odpowiedział bez wahania, że tak. Nie wyobrażacie sobie zaskoczenie i łez jakie pojawiły się na twarzy tej kobiety. Jak dla mnie program był bezsensowny, bo ja w życiu nie mówiłabym takich rzeczy przed milionami widzów. Marnowanie życia dla drobnej w tym wypadku sumy pieniędzy? – ja dziękuję za to już na wstępie.

 • lolik

  Tego programu nigdy nie oglądałem. Chciałem tylko przekazać, że za dużo szczerości w związku nie jest potrzebne. Owszem, koniecznie w związku należy być uczciwym ale nie wszystko należy mówić partnerowi tak jak jest. Szczerość w niektórych przypadkach moze być zbyt niebezpieczna.

  • ewelinaJ

   a kiedy to jest niby szczerosc jest niebezpieczna?

   • lolik

    Kiedy?? W bardzo wielu przypadkach. Np. Odpowiadając na pytanie: jak Ci się podoba moja nowa fryzura? Nie warto szczerze odpowiadać jeżeli uważamy że partnerka wygląda fatalnie. Nie warto mówić, że dzisiaj była drętwa w łóżku skoro przeważnie jest niesamowita. Jeżeli kiedyś popełniliśmy błąd, który nie powinien nam się zdarzyć (nie mam na myśli zdrady a raczej zaawansowany flirt) to też raczej nie warto o nim opowiadać, jeżeli jesteśmy pewni uczuć do swojej partnerki a mamy świadomość, że to co się wydarzyło nie powinno się stać.

    • Joanna.B

     lolik, co racja to racja, czasami lepiej nie mówić tego co myślimy bo prawda może kogoś niepotrzebnie zranić. Gdybyśmy słyszeli myśli wszystkich ludzi wokół nas to pewnie nie jeden człowiek popadłby w depresje i nabawił sie niepotrzebnych kompleksów.

     • Ewa

      może zatem zawsze myślmy pozytywnie? 🙂

      • Joanna.B

       no właśnie tak trzeba 🙂

 • Natalia

  Ja chyba nie zrozumiem jak można oglądać taki program w którym ludzie niszczą sobie kawałek życia dla pieniędzy i nie mam pojęcia jak można zgodzić się na udział w czymś takim.

 • kuba

  dziwny program delikatnie rzecz ujmując….ale cóż lud za 5 min chwały pójdzie do telewizora się obnażać. A stacje tv i tak ją pewne…że ciemny telewidz to kupi…