Gęste włosy

Gęste włosy

Między sztucznie wykreowanym światem plastikowego piękna wychodzącego z czyniącego cuda programu graficznego zwanego Photoshopem, istnieje przeciwstawny świat naturalności oraz dyskusyjnych „włosów pod pachami”.

Coraz częściej media polemizują na temat sztucznego wykreowania estetyki kobiecego ciała. Przerabialiśmy już wychudzone sylwetki modelek zakrawające o anoreksję i nierzadko nazywane szpetnymi. Szydzono ze zdjęć chudych nóg i wystających kości.

Popularność zyskują Agencje modelek, gdzie ceni się odmienność i oryginalność o czym pisałam niedawno na łamach kokieterii Antymodelki poszukiwane .

Czy jesteśmy również gotowi, by zaakceptować owłosienie u kobiet, ba – pokochać je i uznać za piękne?

Włosy pod pachami u płci pięknej od razu wywołują kontrowersje. Celebrytki z włosami pod pachami, które zostały przyłapane przez paparazzi, prawie natychmiast lądowały na pierwszych stronach brukowców, oczywiście okraszone niewybrednym komentarzem.

Nie chcę, by mój głos zagrzmiał iście feministycznie, ale dlaczego właściwie ocenia się to wyłącznie u płci pięknej, dlaczego u mężczyzn włosy pod pachami nie rażą? Ze względów estetyczno-praktycznych zapewne nie ma różnicy…

Modelki na zdjęciach we wszystkich magazynach mody są perfekcyjnie wydepilowane, a każde odstępstwo od reguły wróży publiczny skandal.

Ben Hopper nieco kontrowersyjny angielski fotografik stara się zmienić postrzeganie kobiecego piękna i pokazać, że kobiety nie przestają być atrakcyjne tylko dlatego, że rosną im pod pachami włosy.

Poniżej kilka jego zdjęć z jego strony 😉

Bez nazwy-1

Bez nazwy-2

Bez nazwy-3Czy promocja naturalności w tym wydaniu przemawia do Was? Mnie artysta przekonał, tylko nie jestem pewna czy owłosieniem czy pięknymi zdjęciami 😉

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, fashion i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.