Mowa ciała, czyli rozmowa bez słów

Mowa ciała, czyli rozmowa bez słów

Nieważne czy jesteś w długoletnim związku czy właśnie startujesz. Związek wymaga ciągłego zaangażowania, a ponad połowa rozmowy toczy się bez słów. Zastanawiałaś się kiedyś: jak odczytać postawę, wyraz twarzy czy gesty? Już sam fakt, że mężczyzna poświęca nam więcej uwagi niż innym jest potwierdzeniem zainteresowana. Ale co jeszcze? 

Kobiety mają zdecydowanie ułatwione zadanie. Są po prostu lepsze w te klocki. Nie tylko lepiej czytają subtelne znaki, ale i lepiej wykorzystują mowę ciała. No cóż drodzy panowie, jedyne, co możecie to: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Może w końcu kiedyś uda się Wam zrozumieć kobiety…

Maślane oczy

Z oczu najlepiej wyczytać nasze emocje. Źrenice powiększają się, oczy wilgotnieją i zaczynają błyszczeć, no i częściej mrugamy. Oczywiście zawsze trzeba mieć pewność, że to nie kwestia obcego ciała w oku…

To nie jedyny „naoczny” objaw zainteresowania.

Jeżeli nie tańczysz nago, a Twój facet i tak nie może od ciebie oderwać wzroku możesz być spokojna. Mężczyzna lubi wpatrywać się obiekt swojego pożądania.

Wyginam śmiało ciało…

Każdy „samiec” lubi prezentować swoje walory. Zerknij na swojego mężczyznę: wypina klatę, pręży muskuły, wciąga brzuch i seksownie przeciąga się? Pewnie stoi, na szeroko rozstawionych nogach, a jego tors jest zwrócony w Twoim kierunku? Jesteś w centrum jego zainteresowania, w końcu pokazuje Ci wszystko, co najlepsze.

Pamiętaj też, że mężczyzna „pokaże” Ci także, co ma między nogami. 😉 Eksponowanie genitaliów to jeden z bardzo mocnych sygnałów. Nie spodziewaj się jednak opuszczonych do kostek spodni (mi też jest przykro!). Zrobi to bardziej subtelnie: poprzez trzymanie rąk w kieszeni czy na pasku od spodni.

Głossss…

Głos ma znaczenie. I nie tyle chodzi o to, co mówi, tylko jak mówi. Delikatny, obniżony głos, przyjazny i czuły świadczy o głębokim zafascynowaniu drugą osobą. Nie licz jednak na to, że głosem seksownego uwodziciela będzie prosił Cię o wypranie skarpetek czy wymianę opon.

Krok za krokiem

Podczas rozmowy możesz wiele wyczytać o relacji, jaka panuje w związku. Zwróć uwagę na to, czy On jest zainteresowany tym, co mówisz. Jak? Osoba skupiona na Tobie delikatnie przechyli głowę, będzie także naśladować Twoje ruchy.

Także uśmiech to wyraz dużej sympatii. Przy bliskich osobach śmiejemy się częściej, bardziej spontanicznie oraz co najważniejsze: szczerzej. Nie tylko z nich i ich dowcipów.

Zielonooki potwór

Wydaje Ci się, że zazdrość to koniec każdego związku? Nic z tego! Nie ma zaangażowania bez lekkiej nutki zazdrości! Podkreślam: LEKKIEJ. Irytacja w tonie głosu czy delikatne zdenerwowanie to znak, że nie jesteście sobie obojętni.

Idziemy dalej…

Trzymanie za dłonie, delikatne dotykanie okolicy bioder i talii, to ewidentny objaw tego, że jesteś jego! Pokazuje to wszystkim, a przede wszystkim Tobie. To także sygnał, że chce czegoś więcej…

A jak rozpoznać wielką miłość? To nic trudnego. Całowanie w czoło, odgarnianie włosów z twarzy, siadanie blisko siebie, czy misiowe-przytulanki to właśnie TE objawy.

Zobacz też jak razem śpicie. On wtula się w Twoje plecy i obejmuje Cię? Masz nieco zaborczego kochanka.

A na deser

No cóż, oznak zaangażowania, zakochania czy wierności jest wiele. Ale jest jeszcze jeden, niezawodny sposób, żeby wyrazić swoje zainteresowanie swoją drugą połową. Codziennie mów całą sobą: Kocham Cię. Patrz na niego i myśl o tym, jak bardzo go kochasz – Twoje ciało samo ułoży to w odpowiednie ruchy i gesty – w język miłości. 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii inspiracje, porady i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.