10 zachowań, które skleją Wasz związek lepiej niż Super Glue! ♥

10 zachowań, które skleją Wasz związek lepiej niż Super Glue! ♥

Pojawia się znienacka, z reguły w najmniej odpowiednim momencie. Jednym dodaje skrzydeł, dla innych jest powodem do zazdrości. Premia? Nie! Miłość!

Jest malutka, nie zajmuje dużo miejsca, niezbyt ciężka (choć u kobiet z reguły skutkuje 9 miesięcznym przybieraniem na wadze)… Depresja? Nie! Miłość!

Niektórzy zaznając jej raz, stają się od niej uzależnieni na całe życie. I tak trwają. Inni? Działając w myśl, że pewna na tym świecie jest tylko śmierć i podatki stają na rzęsach, aby nie uciekła. Idealna figura? Nie! Miłość!http://kokieteria.pl/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

No właśnie – miłość. Słowo, które powinno towarzyszyć nam zawsze i wszędzie (prawie, jak karta kredytowa naszego faceta…). Jaka powinna być? Namiętna, gorąca, burzliwa, idealna?

„Przypadkiem” natknęłam się na rady udzielone przez pewną psycholożkę, która całkiem mądrze radzi, co zrobić, by kochać długo i szczęśliwie, a przy okazji – żeby nie oszaleć.

Przed Wami 10 zachowań, które pomogą Wam uczynić związek długotrwałym… Sprawdźcie sami!

1. Myśl pozytywnie…
Pamiętaj. Nie jesteś wielbłądem – nie przeżuwaj nieustannie Waszych problemów, czy porannej kłótni. Skupiaj się na tym, co wspaniałe! Niech w ciągu dnia towarzysza Ci tylko dobre myśli – to działa.☺

2. Osobno, a jednak – razem!
Gdy znika Ci z oczu – znika Ci z myśli? O nie, nie, nie! Nawet, jeśli Twoja praca angażuje Twoja uwagę w 100%  jesteś w stanie przypominać sobie o swojej miłości… Spróbuj postawić Wasze zdjęcie na biurku, włączyć tapetę w komórce i spoglądać na nie w ciągu dnia.

3. Myślę o Tobie i… tylko o Tobie!
Wiem, że to może być irytujące, ale… to świetny znak! Jeśli myśląc o ukochanym/ukochanej Twój mózg ma problem z ogarnięciem innego tematu, oznacza to, że to naprawdę mocne uczucie! Więc zamiast z tym walczyć – ciesz się! Na szczęście o oddychaniu myśleć nie musimy.☺

4. Zróbmy to!
Chcesz skoczyć na bungee? Zróbcie to razem (oczywiście po kolei – niech lina wytrzyma!). Takie rzeczy szczególnie ważne są dla mężczyzn. Partnerka, z którą można przekraczać własne granice jest niemal wyśniona i wymarzona. Przełamujcie razem monotonię i nudę!

5. Razem = lepiej!
Macie przed sobą remont piwnicy? To świetna okazja do spędzenia czasu razem. A to, czy piwnica pomalowana będzie w serca, czy w paski nie ma przecież żadnego znaczenia!  Pewne jest jedno – wchodząc do niej zawsze będziecie sobie przypominali ten cudowny dzień, gdy byliście tam razem.☺

6. Powiedz, pokaż, wykrzycz to!
Spokojnie. Wystarczy zwykłe „Kocham Cię”. Tak – naprawdę! Całus w policzek, czy zaskakujące (delikatne) klepnięcie w pośladki! To naprawdę sprawia, że nasz mózg zaczyna ponownie przetwarzać temat miłości. A endorfiny biegają po naszym organizmie jak szalone!

7. Pobudzaj lepiej niż kawa…
I uwaga – nie zawsze musi to kończyć się w łóżku. Podając mu kolację, pocałuj w szyję. Oglądając telewizję, przytul. Jesteśmy co prawda tylko ludźmi i nie mamy czułek, ale czujemy. Nasza skóra się dotyka, ciała wzajemnie ogrzewają i… ochoty nie było, a już jest: Magia!

8. Prowadź… życie seksualne!
Prowadzisz bloga? Świetnie – wiesz ile nakładu pracy Cię to kosztuje. Otóż prowadzenie życia seksualnego również wymaga zaangażowania! Postaraj się nieco, kup prezent, popraw makijaż, przygotuj bieliznę (pomagamy ✏ sklep.obsessive.com!). To działa.

9. Odczuwaj szczęście!
Gdy jesteś osobą szczęśliwą, posiadasz większe możliwości okazywania miłości. Nasze organizmy tak już są skonstruowane, ze szczęśliwsi mogą więcej! Więc? Do szczęścia, gotowi? Start!

10.  Gdzieś Ty się podziewał…
Jeśli do obsesji Ci daleko, a jednak w Twojej głowie ciągle pojawia się myśl: „Gdzie On jest?!”, to znak, że mocno Go kochasz. Uwierz mi! To BARDZO dobrze. ♥

A Wy? Jak to działa u Was? A może znacie te rady i od dawna je stosujecie? Ja zabieram się do działania… Trzymajcie kciuki.☺

P.S. Wasza opinia znaczy dla mnie wieleczekam więc na komentarze, zdjęcia i… inspiracje! (szczególnie, że chciałabym, aby moja miłość trwała długo!)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • Aneta K.

  Świetnym pomysłem są codzienne czy cotygodniowe rytuały. Np. w ciągu tygodnia jesteśmy mocno zapracowani, ale ustalamy z partnerem, że piątek czy sobota są tylko nasze, niezależnie od tego, co by się działo. Przychodzimy po pracy, stroimy się dla drugiej połówki i wychodzimy na spacer/ do fajnego miejsca/ czy przygotowujemy razem romantyczną kolację. Codzienne rytuały, to może być np. czas na chociaż jeden romantyczny pocałunek, wspólne oglądnięcie wieczorem chociaż 15 minutowego kabaretu czy filmu, zjedzenie chociaż jednego wspólnego posiłku (dopasowując się do wspólnego grafiku). To cementuje związek i zabija rutynę 🙂

  • MartynaObsessive

   Aneta – brawo! Zgadzam się z Tobą w 100%! Takie codzienne gesty nie musza zajmować nam dużo czasu 🙂
   Codzienne „Miłego dnia Kochanie” zajmuje jakieś 3 sekundy… a znaczy przecież tak wiele!