A gdyby Twój mężczyzna był kobietą? (OMG!)

A gdyby Twój mężczyzna był kobietą? (OMG!)

A gdyby Twój mężczyzna był kobietą? Tak emocjonalnie! Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jakby to było? Przyznam się, że przeraża mnie taka wizja. Nie będę ukrywać, że w facetach lubię stabilność emocjonalną, racjonalność i analityczność. Oczywiście, że to nic nie mówiące ogólniki, bo każdy facet jest inny, a i wiele kobiet idealnie pasuje do powyższego opisu. Jednak na potrzeby tego, krótkiego, opowiadania przyjmijmy, że…

Uwaga! Jeżeli jesteś osobą, dla której godność płci stoi ponad dobrym humorem i zabawą – ostrzegamy – nie czytaj! To tekst pełen seksizmu, dowcipu i ironii (auto też). Może szkodzić. 

Przyjmijmy więc, że w „normalnym” świecie…

Mężczyzna (czyt. facet, macho, lolek) charakteryzuje się wyrazistą powierzchownością tj. niskim głosem, mocnym owłosieniem, jabłkiem (Adama albo Steve’a) oraz narządami rozrodczymi będącymi w pełnej symbiozie z ręką służącą do drapania się. W zakresie funkcji społecznych opisać go można jako prostego, przewidywalnego samca walczącego o przewodnictwo w stadzie. Stabilny emocjonalnie, szorstki w obyciu, większość spraw racjonalizuje i dlatego załatwia je siłowo. Łowca, odpowiedzialny za dostarczenie jedzenia do gawry.

Natomiast płeć piękna, zwana też…

Kobietą (czyt. baba, laska, dziunia) w zakresie biologicznym jest odpowiedzialna za dzietność i śmiertelność mężczyzn (mówi się o wykańczającym wpływie kobiet na płeć przeciwną). Stąd w toku ewolucji wykształtowała piersi oraz głośny i nadmiernie aktywny aparat głosowy. Jest bardzo emocjonalna i uczuciowa, dzięki czemu z łatwością może nie odbierać bodźców zewnętrznych – kiedy chce – i z niebywałą zręcznością robić to, kiedy przeciwnik tego nie chce. Kąśliwa. Sprawy załatwia poprzez zmylenie przeciwnika mnogością pobocznych tematów. Często zmienia kamuflaż.

A gdyby tak nagle…

… w wyniku eksperymentu szalonego naukowca, psikusa ewolucji lub inwazji ufoludków mężczyźni z twardych samców stali się pełnymi sprzeczności okazami kobiecego gatunku? Czy byłybyśmy przygotowane na to, co się stanie? Zastanówmy się więc, co by było, gdyby mężczyzna był kobietą.

Lubię te poranki, gdy…

Urocze wiosenne poranki, gdy leżycie razem przytuleni. To chwila dla Was i tylko dla Was. Zasypiasz w jego ramionach, on patrzy na Ciebie z miłością. Toniesz w błogim śnie i nagle czujesz mocne szturchnięcie w bok i komentarz: Przestań sapać!

Nie mam się w co ubrać!

Wstajesz do pracy. Idziesz do szafy, otwierasz ją i już wiesz, że nie masz się w co ubrać. Bluzka nie pasuje do spódnicy, a spodnie do żakietu, o torebce i butach już nie mówiąc. Jakoś w końcu łączysz ubrania i biegniesz szybko do łazienki. Masz pół godziny – to idealny czas na to, żeby się pobieżnie ogarnąć. I wtedy odbijasz się od drzwi. Twój facet w końcu też potrzebuje „chwili” prywatności. Ze łzami w oczach każdego dnia stoi przed lustrem zastanawiając się, jak ukryć delikatne zakola. Codzienna maska, odżywka i olejki na włosy to po prostu konieczność. Zresztą czy Ty aby nie powinnaś zaopatrzyć się w DX2?

Bo zupa była za słona!

Po ciężkim dniu pracy wraca do domu. Przygotowałaś obiad. Lubisz gotować. Napracowałaś się, całe serce w to włożyłaś, a on tylko zerknął na talerz i teraz siedzi patrząc w dal. Pytasz, dopytujesz, ale on nic… Cały czas zdawkowo odpowiada, że nic się nie stało, że nie jest głodny. W końcu zaczyna płakać i przez zaciśnięte zęby wykrzykuje Ci w twarz, że nic o nim nie wiesz i go nie rozumiesz.

Głupia małpa – foch

W końcu, po drugiej butelce wina, następuje przełom, otwiera się i płacze Ci w kołnierz. Stres w pracy jest okropny, a dodatkowo ta chuda małpa z 2 piętra powiedziała, że ostatnio „bardzo dobrze sobie wygląda”. Przecież wiadomo, co to znaczy, a on od zawsze ma mocno zbudowane łydki i uda. A Ty nie wiesz, co to znaczy, bo nigdy nie byłaś w takiej sytuacji.

Wypad z kumplami

By nie zwariować musi się wybrać się na wypad z kolegami. To zawsze go relaksuje. Wspólny wypad do SPA i nocne rozmowy przy lodach i winie. Ty w tym czasie możesz robić, na co tylko masz ochotę. PS. A skoro masz trochę wolnego czasu, może zająć się kilkoma drobnymi sprawunkami, dokładnie 57 sprawami niecierpiącymi zwłoki.

Fiku-miku

Ubierasz ulubione body Obsessive, zapalasz świece. Tanecznym krokiem idziesz w stronę łóżka, spragniona pieszczot i doznań. Ta noc musi należeć do Ciebie. Kokieteryjnie go zaczepiasz i… I nic! Głowa go boli. Może innym razem.

A teraz

Spokojnie, to już koniec. Zacznij spokojnie i miarowo oddychać. To fikcja! Twój facet jest tym samym facetem, którym był jeszcze parę minut wcześniej. Na szczęście. By mieć jednak 100% pewności, nie czekaj, rozwiąż krótką ankietę.

Krótka ankieta: Wiedź, że coś się dzieje!

 1. W odpowiedzi na pytanie: Dlaczego klapa w toalecie jest podniesiona? Odpowiada:

 A. Użyłem lawendowego olejku zapachowego i chcę, żeby zapach rozniósł się po całym domu.

B. Co?

 2. Pokaż mu paletę odcieni pomarańczowych i zapytaj, który mu się podoba najbardziej.

A. Wybiera ciepłą papryczkę lub orientalny orange.

B. Co za pytanie – pomarańczowy to pomarańczowy.

3. Idziecie do restauracji. Co zamawia?

 A. Sałatkę z suszonymi pomidorami i kiełkami pszenicy, delikatnie skropioną sosem balsamicznym, a do tego kieliszek chardonnay.

B. Krwisty stek, frytki i piwo.

WYNIKI:

Więcej odpowiedzi A

On już jest prawie zombietą. Zobacz, czy nie brakuje Ci podpasek i różowych majteczek.

Więcej odpowiedzi B

Wszystko w porządku. Możesz spać spokojnie. Twój mężczyzna jest 100% samcem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii inspiracje, porady i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
  • Anka

    No ja sobie to już wyobrażam, chyba wolałabym w celibacie żyć niż z taką chłop-babą. haha