5 i pół rzeczy, o których w związku nie możesz zapomnieć!

5 i pół rzeczy, o których w związku nie możesz zapomnieć!

Wiele par zapomina, że bycie ze sobą przez całe życie to więcej niż tylko trwanie przy sobie. To nie mieszkanie ze sobą. Pamiętasz, jak na początku się staraliście? Jak każda chwila była na wagę złota? To jest klucz do szczęśliwego związku. Żeby było prościej, przez Tobą 5 i pół zasady udanego związku.

Owiana tajemnicą

Od tylu lat jesteście ze sobą i wszystko o sobie wiecie. To wystarczający powód, by WSZYSTKO sobie pokazać? O nie! Zamykaj drzwi do łazienki. Nie znam facetów, którzy lubią patrzyć na to, jak ich kobiety nakładają sobie maseczkę, depilują uszy lub jeszcze coś innego. To nie jest ani romantyczne ani sexy!

Nie wysyłaj go po tampony z instrukcją obsługi. Wiesz mi, prościej byłoby go wysłać po trochę księżycowego pyłu. Pozostań dla niego tajemnicą! Każdego dnia zachowuj się tak, jakby była to wasza pierwsza randka. To działa!

Higiena seksualna

Nie ma udanych związków, bez udanego seksu. I pamiętaj, nie chodzi tu o gadanie o seksie, bo czym więcej się nim chwalisz, tym mniej się go jest! Nie ufaj też ludziom, którzy twierdzą, że związek można oprzeć tylko o głębokich relacjach duchowych itd. Oczywiście nie zrozum mnie źle! O ile mieć w swoim facecie przyjaciela jest ważne, o tyle mieć w przyjacielu kochanka jest o niebo cenniejsze!

PS. Świadomie pomijam inne kwestie związane z seksem, jak m.in. kwestię zmniejszenia stresu, lepszego samopoczucia czy lepszej kondycji fizycznej.

Gadu gadu

No właśnie, rozmowa. Zacznijmy od podstaw, czyli rozmowa to mówienie i słuchanie. Kiedy tylko Ty mówisz, a On słucha – to jest monolog. Nam, kobietom, często wychodzą bardzo dobre monologi i często zapominamy o tym, jak ważna jest rozmowa. Nie martw się, jeżeli właśnie poczułaś, że wiesz, o czym piszę. Masz jeszcze szansę się poprawić. Ja uczę się tej sztuki każdego dnia.

Więc tak samo, jak związek bez seksu stoi na straconej pozycji, tak też seks bez głębszych relacji nie przetrwa. Rozmowa jest jak olej w silniku, bez tego mechanizm się zatrze. Acha, żeby była jasna jasność temat rozmowy jest równie ważny nie zaczynaj więc romantycznego wieczoru od: Kotku czy wyrzuciłeś śmieci?

Razem lepiej

Każdego dnia zróbcie coś razem. Tylko we dwoje. Może to być spacer na linie, może to być wspólne oglądanie armeńskich filmów przyrodniczych, gotowanie gulaszu z lamich wymion albo skoki na bungie w Jemenie. Nie musisz jednak szukać nowych sposobów. Wystarczy, że pewne rzeczy staną się waszym wspólnym rytuałem.

Nie czaruj, że nie masz czasu. Znajdź go. Nie szukaj wymówek, że jesteś zmęczona i coś tam, coś tam. Zawsze będziesz, a chwila nie wróci. Nie czekaj więc ani chwili. Podejdź do niego i przytul się!

Jest tylko jedna zasada: brak zasad?

Zamknij oczy i policz do 10. A teraz omiń skarpetki, opuść klapę i nie rób scen. Naucz się tolerancji i przymykania oczu. Nie staraj się zrobić z niego kogoś kim nie jest. Nie warto. A i pamiętaj też o tym, że i on czasami przymyka oczy na Twoje przewinienia (czujesz wewnętrzny sprzeciw? Spokojnie przejdzie Ci. Czas spojrzeć prawdzie w oczy…).

Ustalcie zasady. Jeżeli coś Ci nie pasuje, mów o tym otwarcie. Nie „fochaj się”. Nie każ mu domyślać się, o co chodzi. Jeśli coś Ci się nie podoba, otwarcie zwróć na to uwagę. Jasne zasady są zawsze lepsze od zmienianiu zasad gry w trakcie gry.

I jeszcze nagrody. Też są ważne. Nie bój się chwalić. Nie ma człowieka, który nie lubił być chwalony, dlaczego więc Ty najważniejsza osoba w życiu swojego mężczyzny nie miałabyś tego robić? Nawet najmniejsze słowa pochwały są ważne.

I pół

No więc o wszystkim, co napisałam możesz zapomnieć. Dlaczego? Bo to wszystko nic, jeżeli nie ma między Wami miłości. Patetycznie? No i co? Miłość to miłość, pielęgnuj ją! A jeżeli jej nie czujesz, poszukaj jej. Często pod grubą kołderką z codziennych trosk czeka, aż ktoś ją obudzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii inspiracje, porady i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.