Chcesz wiedzieć, jaki jest Wasz związek? Zobacz jak razem śpicie

Chcesz wiedzieć, jaki jest Wasz związek? Zobacz jak razem śpicie

Koleżanka stwierdziła ostatnio, że facet ją zdradza, bo nie śpi przytulony do niej. Nie bez powodu powiedzenie: Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz jest znane i lubiane. Bo w końcu to, jak śpimy, gdzie śpimy i z kim śpimy wpływa na całe nasze życie. Ale czy pozycja w jakiej śpimy jest tak ważna? Czy to, jak śpimy mówi coś o naszym związku? Czy na początku związku śpimy inaczej, a gdy już mamy długi staż ułożenie naszych ciał zmienia się?

Młodzi, piękni i wyspani

Niedawno spotkałam się z koleżankami. Tematów było sporo. W końcu jedna z nich wyrzuciła z siebie, że jej facet ją zdradza. Kiedyś sypiali blisko siebie, w objęciach, a teraz odwróceni do siebie prawie na krawędzi łóżka. To znak, że już mu na niej nie zależy, że ją zdradza. To niemożliwe pomyślałam, jednak w duchu zaczęłam się zastanawiać czy na pewno? Czy z tego, jak śpimy można odgadnąć aż tak wiele?

Pozycja ma znaczenie

Przyglądając się temu, w jakiej pozycji śpimy możemy wiele powiedzieć o relacjach, jakie nas łączą. Gdy już poznamy tajniki snu będziemy mogli obudzić się bardziej wypoczęci i więcej wiedzieć o naszym związku.

Jak sobie pościelisz…

Wydaje Ci się oczywiste, że w nocy dotykacie się, przytulacie, pieścicie, obejmujecie, bo to naturalne? I tak i nie. Człowiek dokonuje w czasie nocy wielu przewrotów i obrotów. Przypadkowo oraz… świadomie (o ile o świadomości w trakcie snu można w ogóle mówić). Śpiąc przyjmujemy pozycję, która da nam wytchnienie po całym dniu. Zdradza nam ona wiele o podświadomych motywacjach, w tym i o naszym związku. Warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka ważnych aspektów, np. szerokość łóżka (może wymuszać pozycję spania) lub przyzwyczajenia, np. niektórzy nie dzielili nigdy, z nikim swojego łóżka.

Rodzajów snów jest wiele. Pokażę Ci dziś kilka łóżkowych kombinacji. Może znajdziesz tu siebie? Zaczynamy!

★ Na motyla

Pozycja: Odwróceni do siebie plecami stykacie się którąś z części ciała np. pupami.

Wniosek: Zawsze się coś u Was dzieje. Macie dużo pomysłów i zawsze szukacie nowych wrażeń. Jesteście razem, ale od czasu do czasu lubicie od siebie odpocząć.

 Przy boku

Pozycja: Jedno śpi na plecach, drugie na boku

Wniosek: Przeciwieństwa, które doskonale się uzupełniają. Osoba śpiąca na plecach lubi dominować i być w centrum zainteresowania. Typ gwizdy. Jej partnerowi to wielbiciel. Wspiera gwiazdę, pociesza po porażce i zawsze stoi po jego stronie.

★ Boczniak

Pozycja: Jedno śpi na boku, drugie na brzuchu.

Wniosek: Osoba śpiąca na brzuchu stara się narzucić swoje zasady i podporządkować partnera. Temu jednak to nie przeszkadza, bo wie, że może liczyć na wierność i wsparcie.

★ Na łyżeczkę

Pozycja: Jedno wciśnięte w ramiona partnera pośladkami. Drugie dodatkowo go oplata.

Wniosek: Pozycja najczęściej występująca w pierwszych 5 latach związku. Oznacza potrzebę kontaktu i bliskości.

★ Bierki

Pozycja: Obie osoby na plecach. Dotykające się kończynami „niby przypadkiem”.

Wniosek: Związek z dużym dystansem. Macie jednak potrzebę kontaktu nawet przez sen.

★ Imadło

Pozycja: Jedno na brzuchu. Drugie na boku jedną nogą przyciskając partnera do materacu.

Wniosek: Osoba na górze dyktuje warunki i zawsze musi być po jego myśli. Drugie czuje się w potrzasku. Związek pełen napięć.

★ Kwiaty ciernistych krzewów

Pozycja: Śpicie twarzami do siebie, opleceni ramionami.

Wniosek: Jesteście uzależnieni od siebie. Związek bardzo emocjonalny. Pozycja w pierwszej fazie związku.

★ Nad zboczu

Pozycja: Odwróceni plecami z dystansem między sobą. Jak najdalej od siebie.

Wniosek: Dwójka egoistów i bardzo mocnych osobowości. Burzliwy związek. Częsta pozycja w artystycznych związkach.

To już koniec wyliczanki. W trakcie nocy może się zdarzyć, że kilkakrotnie będziecie zmieniać swoje ułożenie. Raz na górze, raz na dole. Ode mnie jedna porada: Nieważne jak, ważne z kim❣

Ten wpis został opublikowany w kategorii inspiracje, porady i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.