10 zasad dbania o delikatność

10 zasad dbania o delikatność

Psotne, figlarne i zmysłowe do szaleństwa – wprost idealne dla dwojga? Zwykła sypialnia zmienia się w gorący buduar, gdy tylko z obsessyjnych pudełeczek wyciągasz bieliznę doprawioną lekką nutką radości i miłości. Chcesz zachować te cudowne momenty na dłużej? Dbaj o Obsessive z czułością i miłością, a będzie Ci służyć dłużej, mocniej i intensywniej…

Zaczynając tekst żenującym żartem piszącego:

  • Janie?
  • Tak Panie.
  • Dziś robimy pranie!

2d05488314_janie

Majteczki w dziureczki?

Dziureczki lubimy, o ile jest to open crotch lub figlarne, celowe pęknięcie zachęcające do zabawy. W innych wypadkach to wpadka. Jak uniknąć oczek, które nie zachęcą do zabawy? Pierz rozważnie! Nie wrzucaj delikatnych koronek, delikatnych siateczek w czeluści swojej pralki. One lubią być dotykane, pieszczone i głaskane. Także podczas prania. Zorganizuj im kąpiel z bąbelkami. To będzie Wasz czas dla dwojga…

A teraz czytaj uważnie! O tym musisz pamiętać!

Ręczna robótka 

Pierzesz w pralce? Powiadam Ci: idź i nie grzesz więcej! Pranie ręczne, to nadrzędna zasada prania bielizny. Jeżeli wrzucasz do pralki jak leci: ścierki, majteczki, staniczki i spódniczki mogę Ci powiedzieć tylko jedno: kto bogatemu zabroni, chyba stać Cię na kolejne zakupy.

Na leniuszka: Większość pralek ma obecnie opcję prania ręcznego. Wtedy Twoje ręce zostaną oszczędzone. Jednak i ta opcja nie gwarantuje prania bez konsekwencji… By zminimalizować ryzyko uszkodzeń można zastosować woreczek do prania, ale o tym później…

2  Kategorie przyjemności

Poddaj swoją bieliznę segregacji. Białe, jasne, ciemne, czarne. Nie staraj się iść na skróty i uznawać, że żółte to blado zielone i można jechać (taka mała drogowa dygresja). Dzieląc, mnożąc i dodając nie zapominajmy o rodzaju tkaniny, z której jest wykonana bielizna! Bawełniane majtki prane w pralce przetrwają, ale satyna, koronki, już nigdy nie będą takie same.

Pamiętaj i zapnij

Każdy lubi, gdy staniczek jest rozpięty… Ale do prania lepiej go zapiąć. Dlaczego? Haftki mogą zaczepiać się o delikatny materiał i rwać go. Zapnij też ten, który masz na sobie, inaczej Twój facet nie da Ci spokoju i będziesz mieć posprzątane!

4  Miseczka A, miseczka B

Miseczka (misa, miednica) to Twój przyjaciel. Nalej do niej wody, dodaj szczyptę detergentów, całość dokładnie wymieszaj i na koniec dodaj swoją bieliznę. Zostaw ją na ok. pół godziny aż do namoknięcia i odmoknięcia, a następnie delikatnie spierz brud.

5  Płatki

Czym prać? O to jest pytanie. Bieliznę pierz w delikatnych detergentach. Możesz użyć proszku do prania, płynu zmiękczającego tkaniny lub płatków mydlanych. Najważniejsze to dobrze wszystko rozpuścić w wodzie zanim włożysz do niego swoją bieliznę.

I znowu segregacja: do białego używaj proszku do prania białych materiałów, a do kolorów – do kolorów. Dobrym pomysłem jest również pranie w detergentach dla dzieci. Ich składniki są delikatne i nie powodują alergii.

6  Siatka

Jeżeli nie masz wyboru, czasu, chęci, albo po prostu lubisz tę nutkę niepewności (potarga się czy się nie potarga?) i pierzesz w pralce – musisz pamiętać. Bieliznę – w szczególności majteczki oraz staniki – powinno prać się w specjalnej siateczce. Dzięki temu nie uszkodzisz drobnych elementów (kokardeczki, koraliki, haftki), a usztywnienia fiszbinami zachowają swój kształt. Możesz go dostać np. w Obsessive (>>> TUTAJ <<<)!

7  Ale plama

Nasze babcie wiedziały, co dobre jeszcze zanim udowodnili to spece od reklamy – zamykając siłę tkwiącą w naturze tylko w swoich produktach. Dlatego zerknij na stare sprawdzone sposoby wybawiania plam i skorzystaj z nich. Stanowczo odradzamy mocne, żrące wybielacze i odplamiacze. Osłabią tkaninę, a wtedy tragedia murowana.

8  Gorąco?

Wysoka temperatura tylko podczas gorących wieczorów. W praniu wysokie temperatury nie są wskazane. Najlepsza to ok 30/40°C. Gdy nie masz pewności, jaka będzie najlepsza, patrz niżej…

9  Metka

Metka prawdę Ci powie. Nie wyrzucaj jej. Sprawdź, co jest na niej napisane i stosuj się do tego. Nie musisz być specem od prania bielizny. Wszystko, co powinnaś wiedzieć jest na metce. Każda bielizna jest inna nie traktuj jej, jak pierwsza lepszą bawełnę.

10  Nie susz

Suszarka Twój wróg, a dokładnie wróg Twojej bielizny. Uszkadza włókna oraz drobne elementy, a nawet może porozrywać materiał. Jak więc to zrobić? Delikatnie i z miłością. Wyciśnij nadmiar wody.

Ten wpis został opublikowany w kategorii fashion, porady i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.