5 tematów rozmów idealnego związku, czyli o czym ze sobą rozmawiać?

5 tematów rozmów idealnego związku, czyli o czym ze sobą rozmawiać?

Doskonale wiesz, jak ważna w związku jest komunikacja, wspólne spędzanie czasu razem. I choć czasem ciężko wygospodarować w napiętym grafiku chwilę tylko dla Was, starasz się jednak jak możesz, by porozmawiać i po prostu pobyć ze sobą. O co wtedy pytasz? O czym rozmawiacie? Pustka? Spokojnie! Mam dla Ciebie małą ściągę.

Oto lista 5 tematów rozmów idealnego związku. Musisz z niej skorzystać.

Kto pyta nie błądzi – czy na pewno?

Przed Tobą pytania, których NIGDY, NIGDY nie powinnaś zadawać. Uważaj na nie. To miny, które rozsadzą Wasz związek! Gotowa? Przeczytaj i zapomnij.

Gdzie byłeś cały wieczór? Co to za laska kręciła się obok Ciebie w sklepie? Co na obiad? Na co tyle wydałaś pieniędzy? Znowu mandat? Znowu chcesz iść na ryby?

STOP!

Żadnych tego typu akcji i reakcji. Powstrzymaj się i nie próbuj wypuścić ich na światło dzienne. Nawet jeżeli bardzo Cię korci i nawet jeżeli są uzasadnione. Na spokojnie uzyskasz więcej wiadomości. Dlatego na początek weź głęboki oddech i zapytaj:

1. Jak się czujesz?

Tak! Zacznij od niego. Dowiedz się jak się czuje? Czy wszystko dobrze? Na początku może wydać mu się to dziwne. Skąd nagle takie zainteresowanie, skoro nigdy go o to nie pytałaś. Konsekwencja i systematyczność to dobra droga do celu. Zaufaj mi. Nie zniechęcaj się! Pytaj delikatnie i słuchaj z uwagą.

2. Jak Ci minął dzień?

To obowiązkowe pytanie każdego dnia! Bardzo ogólne i bardzo ważne, może nawet najważniejsze. Gdy już zapytasz wysłuchaj, co Ci ma do powiedzenia. Aktywnie (patrz na niego, potakuj, skup się na nim) wysłuchaj odpowiedzi. Nawet jeżeli uważasz, że to mało istotne bzdety przy Twoich wydarzeniach. Pod pozorem małego znaczenia może chować się wiele ważnych dla Waszego związku informacji. Nie pomiń ich.

3. Co dobrego, co złego się wydarzyło?

Samo Jak tam? nie wystarczy. Bądź dociekliwa, ale nie wścibska. Staraj się pamiętać o tym, że przez cały czas, który spędziliście osobno działo się wiele. Wybadaj, co zrobiło na nim największe wrażenie, a co jest tylko nieznaczącym epizodem. Niech wie, że jest w centrum Twojego zainteresowania i chcesz z nim dzielić każdy aspekt życia.

Związek to oparcie. Wiedza i wiara w to, że można podzielić się z drugą osobą tym, co nas spotkało smutnego i przykrego jest bardzo ważna. W końcu jesteśmy ze sobą na dobre i na złe. Dzielimy się cudownymi chwilami. Nie możemy jednak zapominać też o tych złych. Może On potrzebuje po prostu wyrzucić z siebie przykrości dnia…

4. Co tam w pracy?

Jesteście jednym, ale w dwóch osobach. I (o ile nie macie tego nieszczęścia pracować razem) w pracy spędzacie sporą część Waszego dnia. Osobno. Nie zapomnij zapytać, co tam w pracy? Nie musisz znać wszystkich szczegółów, liczy się ogół. Jeżeli więc nie chcesz wiedzieć jak działa koło dwumasowe nie musisz. Wierz mi! Samo wysłuchanie wystarcza.

5. Plany?

Tak się składa, że człowiek to dziwne stworzenie rozpięte pomiędzy tym, co było (przeszłość), tym, co jest (teraźniejszość) i tym, co będzie. Jeżeli więc zapytałaś już o to jak jest teraz i jak było, nie pomijaj pytania o to, co będzie.

Rozmawiajcie o Waszych planach i wspólnych zamiarach. O wszystkim, o czym tylko chcecie, pragniecie i potrzebujecie. O pomysłach większych i mniejszych.  A najbardziej o tym, jaki macie pomysł na Wasz związek!

Kropka

Na koniec ważna zasada. Nie zapominaj o sobie. To nie wywiad, pytanie – odpowiedź. Te pytania są też dla Ciebie. Odpowiadaj na nie, opowiadaj o tym, jak ci minął dzień, jak się czujesz, jakie masz potrzeby, plany. Wtedy osiągniecie pełnię radości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii inspiracje i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.