3 sposoby na to, aby pourlopowy powrót do rzeczywistości pachniał miłością!

3 sposoby na to, aby pourlopowy powrót do rzeczywistości pachniał miłością!

Koniec wakacji to zakończenie urlopów. Wracacie do swoich codziennych obowiązków,  zapominacie o długich porankach w łóżku, a zaczyna codzienna bieganina i stres. Przed Tobą 4 sposoby na to, aby nie zwariować do reszty i zdać sobie sprawę z tego, że… miłość i kilka czułych gestów są dobre na wszystko – nawet na powrót do pracy!

Myślisz – masz!

Urlop dobiegł końca, a Wy pewnie już nie możecie doczekać się kolejnych wspólnych wakacji. Marzycie o tym, jak znowu będziecie oddawać się mniejszym czy większym wspólnym szaleństwom i cieszyć swoim towarzystwem. Ale z drugiej strony myślicie sobie, że to koniec przyjemności, że trzeba się ogarnąć i ostro wziąć do pracy. Bo nie ma czasu na błahe rozmyślania, bo obowiązki… Stop, stop! Wracamy do sensownego punktu – „Marzycie o tym, jak…”. O, właśnie – to jest dobra myśl! I jej się trzymajcie ze wszystkich sił!

Możecie marzyć do woli. Tak! Róbcie to tak często i tak długo (no może z małym umiarem co do długości, trzeba się przecież jeszcze wyspać;)), jak tylko na to macie ochotę. To najskuteczniejsze lekarstwo na pourlopowego „kaca”. Serio, serio! A do tego całkiem przyjemne i bez niepożądanych skutków ubocznych. Przeciwnie – ma bardzo pozytywne działanie! Odpoczniecie od Waszych zadań i wymienicie się swoimi pragnieniami. A i może wykluje się przy tym jakiś odlotowy pomysł do zrealizowania, który będzie Was nakręcał każdego dnia.

Pamiętajcie – nie skupiajcie się na tym, że coś fajnego właśnie za Wami. Omawiajcie kolejne plany na czas we dwoje – nawet te najzwyklejsze, codzienne. Rozmawiajcie o tym, co miłego chcecie zrobić jutro, pojutrze. Macie ciekawy pomysł na najbliższy weekend, a potem na kolejny? Ekstra, działajcie!

Wakacyjna przypominajka

Urlop minął błyskawicznie, był super. Wczasy w pięknym kraju, niezapomniana wyprawa w góry, szalone rowerowe eskapady, wakacyjny tydzień pod żaglami, a może pikniki we dwoje, relaks nad woda i długie gorące wieczory w ulubionym miejscu? Jakkolwiek wyglądał Wasz urlopowy scenariusz, głowy macie pełne cudownych chwil uchwyconych na niejednym zdjęciu. No i super! Wykorzystajcie to!

Moja propozycja? Urlopowy kolarz wspomnień – taki, który będziecie mieli zawsze „pod ręką”. Instrukcja? Mega prosta! Otwórzcie Waszą wakacyjną galerię, wybierzcie kilka najlepszych pozycji z serii „super urlop i MY”, a potem… wyobraźnio, działaj! Nieważne jaka formę wybierzecie – zakręcona galeria na pokojowej ścianie, czy kieszonkowy kolarz do portfela. Efekt końcowy jest ten sam – Wasze mini dzieło będzie przypominać o tym, jak fantastycznie się bawiliście i umili powrót do codziennej rzeczywistości. A do tego świetna pamiątka jak znalazł!

Pokaż kotku… o czym myślisz!

Oto pomysł, który rozgrzeje Wasze serducha i zmysły nawet wtedy, gdy wkręcicie się już w wir pracy. Gotowi? Zaczynamy!

Nawet jeśli na co dzień spędzacie ze sobą sporo czasu, na pewno w czasie urlopu mieliście go dla siebie dużo, dużo więcej. Do tego wakacyjny klimat i letnia aura sprawiły, ze pozwoliliście sobie na więcej przyjemnego szaleństwa (tak, tak, wiem, jak to działa!). Świetnie dla Was! A teraz? Dopadł Was pourlopowy „chłód” powrotu do obowiązków? Jasne, że nie! Was to nie dotyczy, bo… macie przecież swoja słodką strategię.

No to czas na konkrety. To będzie Wasza sekretna gierka. Potrzebna będzie jedynie odrobina wyobraźni i spora dawka miłości (czyli jesteście gotowi ;)). No to do dzieła!

Każdego dnia, wychodząc do pracy, napiszcie do siebie nawzajem krótką wiadomość. Piszcie, co tylko przyjdzie Wam do głowy. Warunek – to musi być coś miłego, słodkiego, zabawnego. Odrobina pikanterii? Proszę bardzo! Uroczy komplement, wspólne niegrzeczne wspomnienie, zapowiedź super niespodzianki – co tylko podyktuje Wam danego dnia wyobraźnia. Wymieńcie się swoimi miłosnymi liścikami (wrzucacie do torby/kieszeni marynarki ukochanej osoby) i ustalcie wspólną godzinę „słodkiego otwierania”. Taka mini wiadomość wywoła uśmiech na Twojej i jego twarzy oraz… delikatnie rozbudzi Wasze nieco uśpione zmysły. Zobaczysz jak przyjemne będzie czekanie na „tę” godzinę i na… powrót z pracy!

No to – przyjemnej pourlopowej zabawy! ☺

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, inspiracje, porady i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
  • Ania Kowalik

    a niektórzy idą na drugi urlop, co prawda tylko tygodniowy ale zawsze coś 😉
    ale porady z wpisu z chęcią zastosuję po powrocie – dzięki 🙂